O Fractal Flyball Team

Jesteśmy amatorskim klubem sportowym z Trójmiasta. Oprócz tego, że uwielbiamy zdrową rywalizację, przede wszystkim kochamy psy i pracę z nimi. Z połączenia tych dwóch pasji powstał Fractal Flyball Team, czyli psio-ludzki  klub uprawiający mało jeszcze w Polsce znany sport, jakim jest wywodzący się z Kanady flyball. Ta nieolimpijska (jeszcze ;) ) dyscyplina, od 2014 zrzeszona w Polsce pod egidą Związku Sportu Flyball, to połączenie biegu psa przez 4 jednakowe „płotki”, z aportowaniem przez niego piłki tenisowej zabranej ze specjalnie przeznaczonego do tego celu tzw. "boxu flyballowego". Drużyna, mając do dyspozycji cztery psy startujące jeden po drugim na zasadzie sztafety, ma za zadanie pokonać zespół biegnący po równoległym torze. Wszystko odbywa się z precyzyjnym pomiarem czasu i jest niezwykle widowiskowe - dyscyplina ta działa jak magnes na widzów i kibiców, nie tylko ze środowiska psiego sportu.

Aby przygotować psa i człowieka do tego wydawałoby się arcytrudnego zadania, Fractal Flyball Team trenuje przez cały rok - w sezonie letnim na świeżym powietrzu, z wykorzystaniem gościnnych terenów zielonych Trójmiasta. Natomiast jesień i zimę spędzamy na równie intensywnych treningach w zadaszonej hali widowiskowo-sportowej gdańskiej Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Nasza drużyna istnieje od 2013 roku. Z powodzeniem reprezentowaliśmy Trójmiasto i Polskę zarówno na krajowych zawodach, jak i na turniejach międzynarodowych, także tych o randze Mistrzostw Europy. Nasze psy, podobnie jak i my, mają za sobą starty we Francji, Niemczech, Czechach i Belgii.
W 2017 po raz pierwszy zorganizowaliśmy turniej flyball "Ogólnopolskie Wyścigi Psów - Zoobajka Flyball Cup 2017". W sezonie 2018 organizujemy turniej rangi krajowej "Ogólnopolskie Wyścigi Psów - Fractal Flyball Cup 2018" oraz Mistrzostwa Europy Flyball czyli European Flyball Championships w Sopocie.
 

Członkowie Klubu

Logo Fractal Flyball Team
This site was designed with the
.com
website builder. Create your website today.
Start Now